Poznaj korzyści RentCheck
ITRA_logo
Warsaw Unit

RWE przeprowadzi się do Warsaw UNIT

Jesienią tego roku na 23. piętro Warsaw UNIT przy Rondzie Daszyńskiego wprowadzi się polski zespół RWE. W procesie wynajmu biura o powierzchni ponad 1500 mkw. w wieżowcu zrealizowanym przez Ghelamco najemcy doradzały firmy Brockhoff GmbH oraz ITRA Polska.

RWE to jedna z czołowych firm działających w obszarze odnawialnych źródeł energii w Polsce. Rozwija, buduje i obsługuje lądowe oraz morskie farmy wiatrowe i słoneczne. Pracownicy RWE już wkrótce skorzystają z przestrzeni biurowej w jednym z najwyższych budynków w Warszawie, wyposażonym w liczne rozwiązania w nurcie zrównoważonego rozwoju, w tym nowoczesny, działający w czasie rzeczywistym system zarządzania zużyciem energii.

Dzięki doradztwu ze strony Brockhoff GmbH i ITRA Polska, znaleźliśmy doskonałą przestrzeń w budynku funkcjonującym zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dziękujemy naszym partnerom za dobrą współpracę i czekamy na dzień, w którym nasz warszawski zespół będzie kontynuować działalność w atrakcyjnym, nowoczesnym i wspierającym współpracę środowisku – komentuje David Middendorf, Teamlead Lease Management RWE.

Warsaw UNIT oferuje łącznie 57 000 mkw. powierzchni biurowej na 45 kondygnacjach, a także lokale gastronomiczne i usługowe na parterze oraz pełną infrastrukturę dla rowerzystów. Najwyższą jakość i standard budynku zgodny z wymogami ESG potwierdzają liczne prestiżowe certyfikaty, m.in. pierwszy w Polsce WELL Core na poziomie Platynowym, BREEAM Outstanding, Green Building Standard czy Obiekt bez barier.

Prężnie rozwijające się firmy, takie jak RWE potrzebują atrakcyjnego miejsca do pracy, które będzie dopasowywać się do potrzeb zespołu. Nowe biuro RWE umożliwia elastyczną aranżację przestrzeni, sprzyjającą spędzaniu wartościowego czasu ze współpracownikami. Pracownicy mogą korzystać z licznych udogodnień budynku, atutem jest także sąsiedztwo stacji metra – mówi Martyna Balcer, COO, Associate Director w dziale biurowym ITRA Polska.

– Najwyższej klasy biura, realizowane w zgodzie z ESG, przyciągają międzynarodowe przedsiębiorstwa, dla których – podobnie jak dla Ghelamco – niezwykle istotne są kwestie związane z troską o środowisko oraz dobrostanem pracowników. Gratuluję grupie RWE Renewables wyboru Warsaw UNIT, który jest dziś jednym z najbardziej energooszczędnych, niskoemisyjnych i zaawansowanych technologicznie biurowców w tej części Europy – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.

* * *

ITRA Polska jest częścią ITRA Global – jednej z największych organizacji zrzeszających specjalistów reprezentujących najemców i użytkowników biur, budynków przemysłowych oraz obiektów handlowych. ITRA Global działa w ponad 300 lokalizacjach na świecie, a jej usługi oparte są na wieloletnim doświadczeniu obiektywnych i bezstronnych ekspertów, wspierających klientów w procesie najmu nieruchomości.

Kontakt dla mediów: Aleksandra Bilewicz, [email protected], +48 503 048 863