Poznaj korzyści RentCheck
ITRA_logo
LePalais

IPOPEMA zostaje w LePalais

Budynek LePalais przy ulicy Próżnej w Warszawie pozostanie siedzibą spółek z Grupy IPOPEMA. W transakcji przedłużenia umowy najmu biura o powierzchni 2,8 tys. mkw. Grupa skorzystała z doradztwa ITRA Polska.

Grupa IPOPEMA skupia spółki z branży usług finansowych i doradczych, specjalizujące się w usługach bankowości inwestycyjnej, usługach brokerskich i analizach spółek, tworzeniu i zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi, zarządzaniu aktywami i business consultingu. Grupa zatrudnia około 270 pracowników.

– W świetle kończącej się umowy obejrzeliśmy chyba wszystkie biura w centrum Warszawy dostępne od początku 2023 roku. Ostatecznie zdecydowaliśmy się zostać na Próżnej. To w dalszym ciągu świetna lokalizacja – zarówno ze względu na charakter LePalais, jak i położenie na komunikacyjnej mapie miasta – mówi Marcin Kurowski, dyrektor operacyjny w IPOPEMA Securities.

LePalais to zrewitalizowana kamienica z XIX-wieku, dogodnie położona w sercu warszawskiego Śródmieścia i charakteryzująca się klasyczną architekturą połączoną z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Budynek posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

– Podaż większych powierzchni w stołecznym CBD jest obecnie ograniczona, a rola doradców znających lokalne realia szczególnie ważna. Cieszę się, że mogliśmy wesprzeć Grupę IPOPEMA w przedłużeniu umowy najmu biura, które ze względu na prestiżową lokalizację, dostępność komunikacyjną oraz szeroki wachlarz usług w okolicy, stanowi świetną bazę do rozwoju  – komentuje Artur Sutor, dyrektor zarządzający ITRA Polska.

Właściciel budynku – Generali Real Estate – w transakcji był reprezentowany przez międzynarodową firmę doradczą Colliers.

LePalais to doskonały przykład nieruchomości, która łączy w sobie ducha historii, nowoczesność, prestiż i elegancję. To, w połączeniu z jego doskonałym usytuowaniem, czyni go jednym z najbardziej pożądanych adresów w Warszawie. Nie dziwi więc fakt, że obiekt jest niemal w 100 procentach skomercjalizowany, a najemcy decydują się na przedłużanie umów najmu. Dziękujemy firmie Generali Real Estate za zaufanie i powierzenie nam doradztwa w transakcji z Grupą IPOPEMA – mówi Paulina Petynka z Pionu Reprezentacji Właściciela w Dziale Powierzchni Biurowych w Colliers. 

* * *

ITRA Polska jest częścią ITRA Global – jednej z największych organizacji zrzeszających specjalistów reprezentujących najemców i użytkowników biur, budynków przemysłowych oraz obiektów handlowych. ITRA Global działa w ponad 300 lokalizacjach na świecie, a jej usługi oparte są na wieloletnim doświadczeniu obiektywnych i bezstronnych ekspertów, wspierających klientów w procesie najmu nieruchomości.

Kontakt dla mediów: Aleksandra Bilewicz, [email protected], +48 503 048 863