Poznaj korzyści RentCheck
ITRA_logo
Nefryt

Broker MAK Ubezpieczenia wybiera po raz kolejny biuro Nefrycie

Grupa MAK zrzeszająca czołowe spółki polskiego rynku ubezpieczeniowego, zdecydowała się pozostać w dotychczasowym biurze w biznesowej części warszawskiego Mokotowa. Doradztwem w zakresie optymalizacji i przedłużenia umowy najmu zajęli się eksperci z ITRA Polska, firmy reprezentującej wyłącznie najemców.

MAK Ubezpieczenia to największy na rynku broker z polskim kapitałem, z którego usług korzysta sektor prywatny i publiczny. Specjalizuje się w obsłudze zaawansowanych programów z zakresu ubezpieczeń na życie, komunikacyjnych, majątkowych, odpowiedzialności cywilnej oraz finansowych. Siedzibą spółki pozostanie biuro o powierzchni ok. 2,5 tys. mkw. w budynku Nefryt, przy ul. Domaniewskiej 39. Doradztwo przy przedłużeniu umowy najmu Grupa MAK powierzyła profesjonalistom z ITRA Polska.

Pozostanie w obecnej lokalizacji było dla nas kluczowe. Cieszymy się, że z pomocą ITRA Polska udało się osiągnąć zamierzony cel – podkreśla Joanna Baczewska, Dyrektor Finansowy Grupy MAK.

Budynek Nefryt, położony w sąsiedztwie galerii handlowej Westfield Mokotów oferuje ponad 15 000 mkw. wysokiej klasy powierzchni biurowej, a także przestrzeń handlowo-usługową. Certyfikaty BREEAM in-use z oceną excellent w kategoriach Asset i Management wskazują na przyjazność obiektu dla użytkowników, a także środowiska naturalnego.

Pracownicy firm mają duże oczekiwania wobec biur, które muszą być dostosowane do dzisiejszego modelu pracy, a więc gwarantować nie tylko wygodę, ale też ułatwiać nawiązywanie relacji. Coraz częściej zwracają uwagę nie tylko na to, czy biuro jest nowocześnie urządzone, zapewnia przestrzeń do pracy indywidualnej i grupowej, ale także czy zostało wyposażone w proekologiczne rozwiązania. Te wszystkie wymagania i potrzeby spełnia przestrzeń w budynku Nefryt, dlatego z pełnym przekonaniem doradziliśmy Grupie MAK, aby nie dokonywała zmiany. W wyniku renegocjacji umowy najmu spółka pozostanie w tej lokalizacji przez następne kilka lat – mówi Martyna Balcer, COO, Associate Director, Office Department, ITRA Polska.

Grupa MAK to kolejna firma, dla której doradcy ITRA Polska renegocjowali umowę najmu biura w biurowcu Nefryt. Wcześniej na taki sam krok zadecydowała się Grupa Mullenlowe.

* * *

ITRA Polska jest częścią ITRA Global – jednej z największych organizacji zrzeszających specjalistów reprezentujących najemców i użytkowników biur, budynków przemysłowych oraz obiektów handlowych. ITRA Global działa w ponad 300 lokalizacjach na świecie, a jej usługi oparte są na wieloletnim doświadczeniu obiektywnych i bezstronnych ekspertów, wspierających klientów w procesie najmu nieruchomości. ITRA Polska zwyciężyła w kategorii „Newcomer of the Year” podczas Eurobuild Awards 2023. Więcej informacji na www.itraglobal.pl.