Poznaj korzyści RentCheck
ITRA_logo
K2Office_Gdynia_03

Semco Maritime przenosi gdyńskie biuro do biurowca K2

Już w lipcu br. do biurowca K2 w Gdyni wprowadzi się zespół inżynierów Semco Maritime. W procesie wynajmu biura o powierzchni ponad 1200 mkw. najemcy doradzała ITRA Polska.

Semco Maritime to międzynarodowa firma inżynieryjno-wykonawcza zajmująca się projektami w sektorze energetycznym. Firma od samego początku rozwijała duńską morską energetykę wiatrową (offshore), poprzez optymalizację projektowania inżynieryjnego, produkcję, instalację, serwis i konserwację siłowni wiatrowych, zapewniając kompleksowe zarządzanie projektami we wszystkich fazach projektów energetycznych.

Firma zatrudnia około 2400 pracowników w Danii oraz regionalnych placówkach, w takich krajach jak: Norwegia, Wielka Brytania, Niemcy, Polska, Stany Zjednoczone, Wietnam oraz w Singapurze.

Znaleźliśmy doskonałą przestrzeń dla naszych pracowników w budynku, który idealnie wpisuje się w naszą długoterminową strategię ograniczania emisji CO2. Ponadto doceniliśmy rozwiązania techniczne, które pozwolą naszemu zespołowi działać bardziej efektywnie w zakresie zmniejszania zużycia energii elektrycznej i wody. Doradztwo ITRA Polska zaowocowało znacznymi oszczędnościami w porównaniu z pierwotnie rozważanymi lokalizacjami – mówi Maciej Grzybowski, Head of Semco Maritime w Polsce.

Cieszę się, że dzięki doskonałej współpracy udało nam się znaleźć w Gdyni budynek, który idealnie wpisał się w oczekiwania klienta pod względem najwyższych standardów jakości technicznych i wysokich norm ekologicznych mających również odzwierciedlenie w certyfikacji. Proces wymagał sprawnych decyzji zarówno po stronie naszego klienta, jak i wynajmującego. Udało się w sposób partnerski osiągnąć cele najemcy, co pokazało, że również Vastint jako właściciel biurowca, profesjonalnie wsłuchiwał się w potrzeby Semco Maritime  – mówi Błażej Kucharski, Managing Director of Regional Markets oraz Head of Tricity Office ITRA Polska.

K2 to sześciopiętrowy biurowiec usytuowany nieopodal węzła komunikacyjnego Wzgórze św. Maksymiliana przy ul. Kieleckiej w Gdyni. Oferuje on ponad 11 400 mkw. powierzchni najmu klasy A. Budynek z kameralnym lobby, które zostało zaprojektowane jako przestrzeń do nieformalnych spotkań biznesowych, wyróżnia wysmakowana architektura nawiązująca do gdyńskiego modernizmu. Dwupoziomowa hala garażowa mieści 136 miejsc parkingowych oraz szatnie dla rowerzystów. Budynek posiada certyfikat LEED Platinum oraz jako pierwszy w Gdyni uzyskał certyfikat WiredScore Platinum.

Nowa siedziba zapewni naszemu najemcy niezbędne wsparcie dla celów biznesowych oraz stworzy komfortowe warunki do rozwoju zawodowego pracowników firmy. Położenie budynku K2 przy jednej z głównych arterii Gdyni, w sąsiedztwie przystanku SKM, gwarantuje łatwy dostęp zarówno dla pracowników, jak i klientów. Elastyczny układ pięter umożliwia efektywną aranżację przestrzeni zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Ponadto, przyszli użytkownicy docenią doskonałe parametry środowiska pracy w budynku, takie jak dobra wentylacja, optymalne oświetlenie oraz wysokie standardy akustyki, które zapewnią im doskonałe warunki do efektywnej pracy – mówi Marek Ulanecki, Senior Leasing Manager z Vastint Poland.