Poznaj korzyści RentCheck
ITRA_logo
Poznański Okrąglak

Kancelaria Wolf Theiss rozszerza działalność w Polsce: Drugie biuro zostanie otwarte w poznańskim Okrąglaku


Biuro międzynarodowej kancelarii prawnej Wolf Theiss w Poznaniu zostanie otworzone w Okrąglaku – modernistycznym budynku w Centrum, który stał się ikoną miasta. W wyborze lokalizacji i procesie transakcji doradzała ITRA Polska.


Założona w 1957 r. kancelaria Wolf Theiss jest jedną z wiodących firm prawniczych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej (CEE/SEE). Swoją reputację zbudowała dzięki bezkonkurencyjnej wiedzy lokalnej, wspieranej przez silne umiejętności współpracy międzynarodowej. Zespoły w 13 krajach, które tworzy 390 prawników, w ponad 80 proc. zaangażowane są w transgraniczne doradztwo dla międzynarodowych klientów.


Główna siedziba firmy w Polsce znajduje się w Warszawie, biuro w Poznaniu jest drugą lokalizacją. – Potrzeba otworzenia drugiego biura w regionie była konsekwencją dołączenia nowego, 27-osobowego zespołu korporacyjnego do Wolf Theiss w Polsce, którego znacząca część stacjonuje w Poznaniu. Cieszymy się, że ponownie mogliśmy współpracować z ITRA Polska, która już wcześniej udowodniła, że jest partnerem godnym zaufania – mówi Tomasz Stasiak, Partner Zarządzający w warszawskim biurze Wolf Theiss.


W znalezieniu biura, odpowiadającego potrzebom poznańskiego zespołu kancelarii oraz w przeprowadzeniu procesu transakcji doradzał doświadczony doradca – ITRA Polska. – To kolejna owocna współpraca z Wolf Theiss – wcześniej pomagałem kancelarii przy zmianie głównej, warszawskiej siedziby, którą ostatecznie stał się Central Point, położony w sercu stolicy. Prężnie rozwijające się firmy, takie jak Wolf Theiss, poszukują nietuzinkowych miejsc na swoje biura. Poznański Okrąglak, zlokalizowany na Starym Mieście, wyróżnia się ponadczasową architekturą i ciekawą historią, a jednocześnie oferuje biura o wysokim standardzie, w których zastosowano proekologiczne rozwiązania. To wyjątkowe połączenie z pewnością przypadnie do gustu zarówno pracownikom, jak i klientom kancelarii – mówi Łukasz Dreger, Associate Director w ITRA Polska.


ITRA Polska jest częścią ITRA Global – jednej z największych organizacji zrzeszających specjalistów reprezentujących najemców i użytkowników biur, budynków przemysłowych oraz obiektów handlowych. ITRA Global działa w ponad 300 lokalizacjach na świecie, a jej usługi oparte są na wieloletnim doświadczeniu obiektywnych i bezstronnych ekspertów, wspierających klientów w procesie najmu nieruchomości. ITRA Polska zwyciężyła w kategorii „Newcomer of the year” podczas Eurobuild Awards 2023. Więcej informacji na www.itraglobal.pl.
Kontakt dla mediów: Aleksandra Bilewicz, [email protected], +48 503 048 863.