Poznaj korzyści RentCheck
ITRA_logo
WestStation

ITRA doradzała w transakcjach na 2,5 tys. mkw.   

Relokacja biura Phoenix Chemicals Trading oraz renegocjacje umów najmu na rzecz Accolade i Arcadis to jedne z najnowszych transakcji w Warszawie, w których doradzali eksperci ITRA Polska. Wspomniane umowy obejmują łącznie prawie 2,5 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Phoenix Chemicals Trading – firma działająca w sektorze chemicznym zadecydowała się na przeprowadzkę do Gdański Business Center przy ulicy Inflanckiej, gdzie zajmie ponad 400 mkw. powierzchni. Pomimo mniejszej dynamiki nowych projektów, dzięki zasobom zbudowanym w poprzednich latach, rynek warszawski wciąż oferuje wiele możliwości w zakresie wyboru biura. Dla każdej firmy, z którą współpracujemy, szukamy miejsca, które najlepiej pasuje do charakteru jej działalności i potrzeb pracowników. Bywa, że po analizie dochodzimy do wniosku, że obecna lokalizacja jest optymalna – wówczas wspieramy klientów w przedłużeniu umowy najmu na nowych warunkach – mówi Łukasz Dreger, Associate Director w ITRA Polska.
Doradcy ITRA wsparli również Grupę Accolade, międzynarodowego inwestora w infrastrukturę przemysłową, w procesie renegocjacji umowy najmu wraz z ekspansją, w sumie na ponad 700 mkw. powierzchni biurowej w dotychczasowej siedzibie – wieżowcu Warsaw Financial Centre.
Z pomocą ITRA umowę przedłużyła też firma Arcadis Polska, która korzysta z 1 300 mkw. przestrzeni w budynku West Station przy dworcu Warszawa Zachodnia.
-„W pierwszej połowie tego roku zaobserwowaliśmy na rynku warszawskim znaczny wzrost popytu, który wyniósł niemal 75% łącznego metrażu biur wynajętych przez cały rok 2021. Wraz z malejącą podażą nowych budynków w budowie spodziewamy się, że trend renegocjacji kontraktów i zabezpieczenia przestrzeni utrzyma się w kolejnych miesiącach” – komentuje Martyna Balcer, dyrektor operacyjna w ITRA Polska.


ITRA Polska jest częścią ITRA Global – jednej z największych organizacji zrzeszających specjalistów reprezentujących najemców i użytkowników biur, budynków przemysłowych oraz obiektów handlowych. ITRA Global działa w ponad 300 lokalizacjach na świecie, a jej usługi oparte są na wieloletnim doświadczeniu obiektywnych i bezstronnych ekspertów, wspierających klientów w procesie najmu nieruchomości.
Kontakt dla mediów: Aleksandra Bilewicz, [email protected], +48 503 048 863